ENG | УКР |

Міжнародна діяльність | Факультету права та лінгвістики

1. Програма імені Фулбрайта

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946, нині – у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 року — близько 900 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; у свою чергу, понад 530 американців викладали в українських вишах й займались науковою працею.

ЩОРІЧНІ КОНКУРСИ:

● для студентів старших курсів та випускників ВНЗ

  Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі  можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (до 16 травня щороку).

  Fulbright-STEP Program: навчання в американських університетах на здобуття ступеня магістра.Проект Посольства США в Україні, Програми імені Фулбрайта та  Міністерства освіти і науки України (до 16 травня щороку).

● для молодих викладачів та дослідників

  Fulbright Faculty Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (до 1 листопада щороку).

● для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів напередодні захисту

  Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового  ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (до 15 жовтня щороку).

● для викладачів та фахівців соціально-гуманітарного профілю

  The Fulbright Scholar-in-Residence Program: Програма покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США, що недопредставлені або ж мають малий досвід у сфері міжнародної освіти, через запрошення фахівців на викладання, поглиблення навчальних курсів й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проектів й академічних обмінів. Відбором кандидатів на участь у Програмі займається американська сторона відповідно до заявки навчального закладу.

● для навчальних та наукових установ України

  U.S. Fulbright Scholar Program: Запрошення американських науковців й фахівців різного профілю для викладання й проведення дослідження на термін від одного семестру до двох (до 31 жовтня щороку).

  Fulbright Specialist Program: Запрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі у наукових програмах й конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проектів і програм обмінів.

Довідкова інформація:

Програма імені Фулбрайта
Представництво Інституту Міжнародної Освіти в Україні
вул. Еспланадна, 20, офіс 904, Київ, 01001, Україна
тел.: (+380 44) 287 0777 | факс: (+380 44) 230 2060
e-mail: valeksanych@iie.org | http://www.fulbright.org.ua
Facebook Fulbright.Ukraine | Twitter @FulbrightUA

2. Стипендії DAAD

Стипендії Фонду навчання Палати депутатів Берліна

Фонд навчання Палати депутатів Берлина пропонує стипендійну програму підтримки випускників та молодих вчених всіх спеціальностей з країн колишнього Радянського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Великобританії та Франції.
Фонд виділяє 15 стипендій на 2017-2018 навчальний рік. Розмір стипендії, розрахованої на 10 місяців, становить 1100 євро на місяць для випускників та аспірантів та 1630 євро на місяць для кандидатів наук, з яких 330 євро сплачується за житло у міжнародному дослідному центрі Берлина.
Кінцевий cтрoк подання заяв: 15 грудня 2016 року. Тривалість програми: з 1 жовтня 2017 року дo 31 липня 2018 року.
www.parlament-berlin.de/de/Das-Parlament/Studienstiftung

Річні стипендії BAYHOST Вільної землі Баварії 2017/18

Стипендії BAYHOST пропонують фінансування аспірантури або післядипломного навчання у одному з баварських вузів. Стипендія надається спочатку на один рік та може подовжуватися. Крім того, можлива підтримка однорічного наукового перебування у Баварії в рамках проходження аспірантури в себе на батьківщині.
Подання заяв триває до 1 грудня 2016 року (дата надходження).
http://www.uni-regensburg.de/bayhost/stipendien/incoming/index.html

Підтримка обміну спеціалістами "European Associates Programm Nordbayern/Berlin" 2016

У листопаді та грудні 2016 року відбудеться програма обміну спеціалістами „European Associates Programm Nordbayern/Berlin 2016“ організації Dekabristen e.V.
Програма відкрита для випускників вузів (з досвідом роботи до 10 років) та студентів старших семестрів з добрим володінням німецькою та/або англійською мовою з України та Республіки Молдова. Кожен практикант отримуватиме стипендію з коштів МЗС Німеччини.
Заяви приймаються до 31 серпня 2016 або раніше, якщо місць не залишиться.
http://dekabristen.org/project/european_associates_programm_nordbayern_berlin/

Стипендії DAAD для третіх країн на навчання у німецькомовному Університеті Андраші м. Будапешт (AUB)

Стипендії пропонують можливість іноземним випускникам з країн-не членів ЄС навчатися на магістерській програмі у німецькомовному Університеті Андраші м. Будапешт. Заяви надсилаються до 10 червня 2016 року електронною поштою до Університету Андраші. Подання заяв на вступ до магістерських програм AUB відбувається окремо від подання заяв на стипендію. Докладна інформація про стипендії та магістерські програми: http://studienstart.eu/stipendien/daaddrittlandstipendium

DAAD-Програма ім. Гельмута Шмідта

З цього року запропонована DAAD програма ім. Гельмута Шмідта (магістерські стипендії в галузі державної політики та якості державного управління) відкрита і для України. Програма пропонує можливість отримати ступінь магістра з однієї зі спеціальностей, які мають особливе значення для соціального, політичного та економічного розвитку країн, звідки походять стипендіати. Висококваліфіковані випускники з бакалаврським дипломом в галузі політології, права, економіки та управління зможуть підвищити свою академічну кваліфікацію та отримати практичну підготовку до майбутньої професійної діяльності у своїй країні. Заяви подаються до німецьких університетів у період з 01.6. – 31.07.2016 (початок стипендій - зимовий семестр 2017/2018).
https://www.daad.de/deutschland/stipendium/datenbank/de/21148stipendiendatenbank/?status=&origin=&subjectGrps=&daad=&q=ppgg&page=1&detail=10000039

3. Програма обміну студентами з Поморською академією в Слупську

(м. Слупськ, Польща)

Поморська академія в Слупську – сучасний ВНЗ в Польщі з більш ніж 40-річною історією, розташований неподалік Балтійського моря (18 км) у місті Слупськ. В Академії функціонують три факультети: математики та природознавства, філології та історії, педагогіки і філософії. Студентам пропонують навчання за 25 спеціальностями і 100 спеціалізаціями. У 2016 році була укладена угода про обмін студентами, викладачами та науковцями між БНАУ та Поморською Академією в Слупську.

Відповідно до умов угоди студенти БНАУ мають можливість навчатися у Поморській Академії в Слупську впродовж 4 місяців (жовтень-січень) у першому семестрі 2018-2019 н.р. Приймаюча сторона бере на себе витрати за навчання і проживання в гуртожитку протягом семестру.

Кандидати повинні відповідати таким вимогам:

– бути студентом БНАУ;

– володіти польською або англійською мовою не нижче рівня В1.

Студенти мають можливість навчатися за спеціальностями:

англійська філологія

німецька філологія

російська філологія

польська філологія

культурологія

історія

політологія

національна безпека

педагогіка

соціальна робота

соціологія

філософія

художня освіта в галузі музичного мистецтва

математика

географія

біологія, біології російською мовою

фізика

технічна фізика

охорона середовища

інформатико-технічна освіта

Для участі у програмі обміну звертатися до координатора академічної мобільності від факультету права та лінгвістики Береговенко Наталії Сергіївни.